ДНЗ №4 "ЯГІДКА" С. УРЗУФ

Оздоровча робота в дитячому садку

Основними завданнями дитячого саду з фізичного виховання дошкільнят є:
• Охорона і зміцнення здоров'я дітей
• Формування життєво необхідних рухових умінь і навичок дитини відповідно до його індивідуальними особливостями, розвиток фізичних якостей
• Створення умов для реалізації потреби дітей в руховій активності
• Виховання потреби у здоровому способі життя
• Забезпечення фізичного і психічного благополуччя.
Успішне вирішення поставлених завдань можливе лише за умови комплексного використання всіх засобів фізичного виховання: раціональний режим, харчування, загартовування (в повсякденному житті; спеціальні заходи загартовування) і рух (ранкова гімнастика, розвиваючі вправи, спортивні ігри, фізкультурні заняття).
Причому, щоб забезпечити виховання здорової дитини, робота в нашому дитячому садку будується за кількома напрямками:
• Створення умов для фізичного розвитку та зниження захворюваності дітей
• Підвищення педагогічної майстерності та ділової кваліфікації вихователів дитячого садка
• Комплексне рішення фізкультурно-оздоровітеьних завдань в контакті з медичними працівниками
• Виховання здорової дитини спільними зусиллями дитячого садка і сім'ї.
Для повноцінного фізичного розвитку дітей, реалізації потреби в русі в дитячому садку створені певні умови.
У групах створені куточки фізичної культури, де розташовуються різні фізичні посібники, в тому числі і для профілактики плоскостопості. У дитячому садку обладнаний фізкультурний зал для фізкультурних занять з різноманітним фізкультурним обладнанням. Все це підвищує інтерес дітей до фізкультури, збільшує ефективність занять, дозволяє дітям вправлятися у всіх видах основних рухів в приміщенні.
На території дитячого садка є спортивний майданчик з «смугами перешкод» (рукоходи, дуги, мішені для попадання в ціль, яма для стрибків у довжину), гімнастичними стінок.
З метою оздоровчої та лікувально-профілактичної роботи з дітьми нами була розроблена система профілактичної та корекційної роботи